نظر پزشکان در مورد دستگاه پروتز لب

google

AR-140119460 (1)حتما شما هم دیده اید که بعضی ها لب هایشان به صورت غیرطبیعی حجیم است. متخصصان پوست و مو می گویند کافی است چند آمپول ژل حجم دهنده لب در بافت لب هایتان تزریق کنید تا چنین اتفاقی بیفتد ولی آنها تاکید می کنند که روش های برجسته سازی لب چندان بی خطر نیستند و اگر ژل های غیراستاندارد را به لب هایتان وارد کنید و یا این کار به وسیله افراد غیرمتبحر انجام شود باید منتظر ناقرینگی و بدشکل شدن لب هایتان باشید. این روزها خیلی از خانم های جوان ایرانی از ژل لب برای زیبایی لب هایشان استفاده می کنند و این در حالی است که گهگاه از بهداشتی بودن یا استاندارد بودن آن محصول نیز هیچ اطلاعی ندارند. با دکتر فریده مهتی پور، متخصص پوست درباره همین موضوع به گفتگو نشسته ایم.

  خانم دکتر برای حجیم کردن لب ها شما از چه موادی استفاده می کنید؟

ـ برای حجیم کردن لب ها امروزه ژل ها و پرکننده های متعددی در دسترس است ولی انتخاب هریک از این مواد باید با توجه به نیاز خاص بیمار، حجم ناحیه و پایداری ماده مورد نظر صورت گیرد.

    این تزریق ها عوارضی هم دارند؟

ـ مانند هر تزریق دیگری در ناحیه صورت باید احتمال عوارض آلرژیک، درد حین تزریق و پس از آن، تورم و احتمال کبودی لب ها و حتی احتمال نتایج مطلوب مانند فقدان قرینگی (تزریق با حجم نامتناسب) در نظر گرفته شده و با بیمار در میان گذاشته شود.

امکان دارد ژل ها حرکت کنند و به نواحی اطراف لب پخش شوند؟

ـ بله، اگر ژل هایی که برای برجسته سازی لب استفاده می شود از انواع غیراستاندارد باشد امکان این عارضه وجود دارد

معمولا وقتی اسم تزریق ژل برای برجسته تر نشان دادن لب می آید، بیشتر افراد چهره یک خانم را در حال انجام دادن چنین کارهایی پیش خودشان تجسم می کنند که بسیار از فرو کردن سوزن آمپول به لبش درد زیادی را تحمل میکند.

اما خانم ساناز  ۳۲ ساله، میهمان این هفته میزگرد زیبایی هستند که حدود ۷ سال پیش برای برجسته تر شدن لبهایشان ژلی تزریق کرده اند و حالا تاوان سختی را برای این کارشان می پردازند. بهتر است جزییات ماجرا را از زبان خود ایشان و متخصصان سلامت بشنوید

س.ع که بعد از تزریق ژل لب دچار عوارض متعددی شده است، می گوید::

دردش امـانــم را بــریـــــد!

 – ماجرای تزریق ژل و عفونت و دردسرهای تان بعد از آن را برایمان تعریف می کنید؟  

حدود ۷ یا ۸ سال پیش تصمیم گرفتم فقط به خاطر زیبایی سراغ تزریق ژل بروم. من بیشتر تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته بودم و با توجه به اینکه جوان هم بودم، دوست داشتم که چهره جذاب تری داشته باشم. بنابراین با کلی پرس وجو به این نتیجه رسیدم که تزریق ژل در لب می تواند چهره ام را کلی تغییر دهد و در واقع زیباترم کند

 -این کار را کردی و نتیجه دلخواهت را هم گرفتی؟ 

بله. من چهره ام خیلی تغییر کرده بود و همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا اینکه چند وقت پیش احساس کردم یک طرف لبم دچار برآمدگی شده و درد دارد.

 -علتش چه بود؟

داخل لبم یک کیست عفونی تشکیل شده بود که ورم و درد بسیار زیادی داشت. راستش، بعضی از اطرافیانم فکر می کردند که به خاطر آبسه دندانم، لبم ورم کرده است این کیست عفونی اینقدر دردناک و غیرقابل تحمل شد که مجبور شدم برای درمانش به پزشک مراجعه کنم.

 – فکر نمی کنی که بعد از ۷ سال به وجود آمدن کیست عفونی داخل لبت ربطی به تزریق ژل نداشته؟

نه! چون یکی، دو نفر از پزشکانی که به آنها مراجعه کردم، اعتقاد داشتند که این کیست عفونی، جزو عوارض درازمدت همان تزریق ژل است.

 – خب داشتی می گفتی که برای درمان اقدام کردی. روند درمانی ات چطور بود؟

چند بار که به مراکز درمانی مختلف مراجعه کردم، آنها عفونت جمع شده داخل کیست را به وسیله سرنگ مخصوصی تخلیه کردند اما این کار اصلا فایده ای نداشت و باید درمان اساسی انجام می شد.

 -چطور؟

بعد از هر بار تخلیه عفونت، ورم لبم می خوابید و دردش هم آرام می شد اما مدتی طول نمی کشید که دوباره عفونت در کیست داخل لب جمع می شد و دوباره روز از نو و روزی از نو. این کیست عفونی و دردش آنقدر مرا اذیت می کرد که نمی توانستم حتی غذا بخورم چون در این صورت کیست، بدتر ملتهب و متورم می شد.

 – یعنی درمان قطعی برای مشکلت وجود نداشت؟

چرا، بعد از اینکه پزشکان مختلفی چند مرتبه عفونت کیستم را تخلیه کردند و نتیجه نگرفتند، گفتند که باید خود کیست را خارج کنیم و این کار مستلزم انجام دادن یک عمل جراحی بود.

 -انجام عمل جراحی را پذیرفتی؟

خیر، چون پزشکان گفتند که یا باید پوست دور لبت  را از بیرون بشکافیم و کیست را برداریم یا اینکه از داخل دهان بشکافیم و کیست را خارج کنیم.

 -خب چرا قبول نکردی؟  

به دلیل اینکه اگر لبم را از بیرون می شکافتند به احتمال زیاد جای بخیه های جراحی روی لب باقی می ماند و شکافتن داخلی هم درد و مشکلات فراوانی داشت.

 -بالاخره که باید یک جوری از شر این کیست خلاص می شدی. با این حساب چه کار کردی؟

چون هر ۲ عمل جراحی سخت بود دکتر باریک بین به من پیشنهاد دادند که بهتر است برای کم شدن عوارض عمل، با کمک لیزر وارد بافت لب بشوند و کیست را تخریب کنند. هر چند که عمل لیزر هم سخت بود، اما در هر صورت عملی بود و آن را به عمل جراحی باز ترجیح دادم

 -حالا با لیزردرمانی، کیست صورتت به طور کامل از بین رفته؟

البته الان ۳ هفته بیشتر از عملم نمی گذرد اما به نظر خودم، اوضاع لبم خیلی بهتر شده است. این را هم بگویم که دکتر باریک بین گفتند که بعد از گذشتن ۲ ماه می توانیم نتیجه نهایی لیزردرمانی را ببینیم که من فکر می کنم نتیجه خوب باشد چون الان که خیلی از وضعم راضی هستم.

 

Tags:

You may also like...

0 thoughts on “نظر پزشکان در مورد دستگاه پروتز لب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

هشدار :

هشدار

مشتریان گرامی : توجه داشته باشید که اخیراً سایت متفرقه زیادی اقدام به فروش غیر قانونی نمونه تقلبی دستگاه پروتز لب با نام plp یا نام های دیگر می کنند که به دلیل غیر استاندارد بودن دستگاه عوارضی را برای خریداران به همراه داشته است.

لذا توجه داشته باشید که تنها نمایندگی رسمی و فروش دستگاه پروتز plp اصل تحت لیسانس فرانسه و مومتاژ تایوان و با یکسال گارانتی اصل شرکتی فقط و فقط در وب سایت www.plplip.ir می باشد.

هوشمندانه و با دقت خرید کنید!

تلفن های تماس : 02128421500

پروتز لب

دستگاه پی ال پی
پی ال پی، دستگاه الکتریکی پروتز لب است که دارای یک محفظه کوچک است که به موتور دستگاه متصل می شود و در واقع کار اصلی را این محفظه کوچک انجام می دهد.
ادامه مطلب
تمام